Narzędzia do produkcji okien i drzwi

      
Miło jest nam poinformować, że firma KADIMEX została przedstawicielem firmy OERTLI Werkzeuge w zakresie narzędzi do produkcji okien i drzwi z drewna.

STRONA W PRZYGOTOWANIU


Będąc przedstawicielem firmy GOLD Werkzeuge oferujemy Państwu najbogatszą ofertę w zakresie narzędzi do produkcji okien i drzwi.

Firma GOLD Werkzeuge zapewnia:

Wykonamy każdy profil. Doradzimy w doborze konstrukcji okna przeznaczonego na rynki zagraniczne. Pozwala nam na to nasze bardzo bogate doświadczenie. Doradzimy Państwu również w zakresie dostępności okuć i profili aluminiowych przy nowych konstrukcjach okiennych.

Jesteśmy wiodącym dostawcą systemów narzędziowych do produkcji okien i drzwi oczywiście nie ze względu na fakt, iż wykonujemy narzędzia do systemów, które już istnieją. To co nas wyróżnia, to uczestnictwo w kreowaniu rynku poprzez rozwój nowych systemów okiennych czy nowych technologii narzędziowych.

Głowice firmy GOLD mają zamkniętą konstrukcję, co obniża poziom wytwarzanego hałasu. Gniazda nożowe są wykonane z kątem osiowym a same noże z dodatnim kątem natarcia – to zapewnia idealną jakość obróbki przez długi czas i zapewnia wysoką żywotność nożyków, które dodatkowo wykonane są ze spieków o wysokiej drobnoziarnistości. Wszystko to daje niewiarygodnie dużą żywotność noży. Oczywiście wszystkie narzędzia są wykonywane zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami i są absolutnie bezpieczne.

Firma GOLD Werkzeuge

 1. Zaprojektowała i opatentowała doskonałą konstrukcję okien pasywnych we współpracy z Instytutem Domów Pasywnych w Darmsztadt
 2. Propaguje ideę okien o grubszej konstrukcji IV78, IV92, które stanowią alternatywę dla powszechnie dostępnego profilu IV68
 3. Opracowała wspólnie z firmą WEINIG, ALCOA, MACO i DEVENTER specjalną konstrukcję okien fasadowych wielkopowierzchniowych. Ideą było połączenie estetyki, jaką zapewnia drewno i funkcjonalności aluminium, co w efekcie dało fasady, które z zewnątrz są aluminiowe a od wewnątrz drewniane (skrzydła wykonane z drewna)
 4. Unowocześniła znacznie konstrukcję okien standardowych IV68 wprowadzając jednakową podziałkę czopów w skrzydle i ościeżnicy, wykluczając mostek termiczny, czy wprowadzając do konstrukcji tzw. „odfajkowaną” listwę przyszybową
 5. Ma duży wkład w nową technologię narzędziową określaną mianem SPLITOWANIA. Technologia ta powstała w kooperacji z wiodącym producentem obrabiarek - firmą WEINIG, która wprowadziła innowacyjne i zarazem rewolucyjne rozwiązanie w zakresie maszyn typu UNICONTROL do produkcji seryjnej okien. Owocem tych innowacji jest UNICONTROL 12 – maszyna, która umożliwia produkcję wielu typów profili okiennych bez czasochłonnego przezbrajania maszyny. Jest to bardzo ważny krok naprzód, nadążający za coraz bardziej skomplikowanymi wymogami, które stawia rynek. Obecnie trend w produkcji stolarki otworowej wymaga dużej elastyczności – małe serie, różne typy, różne rynki. Oczywiście sama konstrukcja maszyny tu nie wystarczy i dla tego firma GOLD pomogła w opracowaniu nowej konstrukcji narzędzi, które pozwalają na sprawne zmienianie profili. SPLITOWANIE polega na bezstopniowej regulacji położenia wrzecion, co wymaga innego rozłożenia głowic. Dotychczas jedna głowica była przyporządkowana do jednego profilu i składała się z kilku tarcz skręconych na tulei. Obecnie narzędzia (tarcze) rozmieszczone są swobodnie i są wykorzystywane przy wielu profilach (operacjach), co dało duże oszczędności miejsca na wrzecionach.
 6. Zapewnia optymalne rozwiązania również w zakresie strugarek i produkcji listew czy szprosów, wykorzystując maksymalnie dostępne wrzeciona, tak by bez wymiany narzędzi można było produkować wiele profili, listew ozdobnych, przyszybowych i szprosów.
 7. Dostarcza rozwiązania zapewniające szybką wymianę narzędzi, bo oczywiście nie da się całkowicie wykluczyć konieczności wymiany pewnych narzędzi chociażby do ostrzenia. Dlatego powstała nowa technologia szybkiej wymiany narzędzi POWER-LOCK. Firma GOLD dostarcza narzędzia do tego systemu.
 8. Projektuje narzędzia wg indywidualnych potrzeb klientów, np. zaprojektowała dla jednego z naszych klientów profil listwy przyszybowej, który jest zgodny z logiem tej firmy, przez co jednoznacznie ją charakteryzuje.

 

 • ZESTAWY GŁOWIC DO PRODUKCJI OKIEN IV68 SOFTLINE
 • ZESTAWY GŁOWIC DO PRODUKCJI OKIEN DREWNIANO-ALUMINIOWYCH
 • ZESTAWY GŁOWIC DO PRODUKCJI OKIEN PASYWNYCH
 • ZESTAWY GŁOWIC DO PRODUKCJI OKIEN SKRZYNKOWYCH
 • ZESTAWY GŁOWIC DO PRODUKCJI OKIEN IV58
 • ZESTAWY GŁOWIC DO PRODUKCJI OKIEN IV78
 • ZESTAWY GŁOWIC DO PRODUKCJI OKIEN IV92
 • ZESTAWY GŁOWIC DO PRODUKCJI OKIEN SKANDYNAWSKICH, AMERYKAŃSKICH, ANGIELSKICH I INNYCH TYPOWYCH DLA DANEGO RYNKU KRAJOWEGO
 • ZESTAWY GŁOWIC DO PRODUKCJI OKIEN ŁUKOWYCH NA FREZARKĘ
 • ZESTAWY GŁOWIC DO PRODUKCJI OKIEN NA CNC
 • ZESTAWY GŁOWIC DO PRODUKCJI OKIENNIC, SZPROSÓW, FILUNGÓW I LISTEW
 • ZESTAWY NARZĘDZIOWE NA STRUGARKO-PROFILARKI

 

Produkcja IV68 na centrum obróbczym Weinig Unicotrol 6
IV68-UC6 - folder
[PDF; 1,18 MB]

Okna IV 68 Sofline - folder [PDF; 1,18 MB]

Okna energooszczędne IV78 - folder  [PDF; 1,18 MB]

Okna energooszczędne IV88 - folder  [PDF; 1,18 MB]

Okna energooszczędne IV92 - folder  [PDF; 1,18 MB]

Okna do domów pasywnych IV101 - folder [PDF; 1,03MB]

 

KADIMEX AUGUSTYN-DUSIŃSKI Sp. j. ul. Drewnicka 3A, PL 05-091 ZĄBKI Tel. +48(22) 781 74 75, 77 15 480; Fax: +48(22) 781 71 11
Copyright © KADIMEX
Projekt i wykonanie: noria.pl